آویشن

آویشن در فهرست گیاهان دارویی فارماکوپه فرانسه ثبت شده و مصرف سنتی آن توسط WHO و ESCOP به رسمیت شناخته شده است.

اول از همه، آویشن کوهی کرمانشاه یک آنتی اکسیدان بسیار قوی است. بنابراین، به طور موثر با رادیکال های آزاد مبارزه می کند و از بروز آسیب شناسی های قلبی و برخی سرطان ها و چندین بیماری دژنراتیو ناشی از افزایش سن جلوگیری می کند.

کریستل لاسورت، متخصص طب طبیعی و درمانگر طب جایگزین توضیح می دهد: «این وجود فلاونوئیدها، یک پلی فنول است که به آویشن خاصیت آنتی اکسیدانی می بخشد.

علاوه بر این، آویشن (به خصوص کم آب) بسیار غنی از آهن است که در تشکیل گلبول های قرمز خون و ویتامین K که در انعقاد و تشکیل استخوان نقش دارد، بسیار غنی است.

آویشن

سرفه، سرماخوردگی “روی بسیاری از بیماری های گوش و حلق و بینی و تنفسی تاثیر می گذارد. همچنین دارای خواص خلط آور است که باعث دفع می شود و در صورت سرفه، سرماخوردگی، آسم بسیار جالب است.

” آویشن که اغلب به عنوان چاشنی در غذاهای پرووانسالی استفاده می شود، دارای خواص زیادی است و می تواند بیماری های مختلف را درمان کند.

آویشن ضد عفونی، ادرار آور، ضد اسپاسم، محرک، ضد سرفه، نفخ، شفابخش، ضد عفونی کننده، دفع کننده، ضد التهاب است.

نفخ همچنین می تواند برای رفع برخی از اختلالات گوارشی مانند نفخ، نفخ، هضم مشکل، با از بین بردن گازهای تخمیر استفاده شود.

آلزایمر یکی دیگر از فعالیت‌ها و نه کم‌اهمیت‌ترین آن، آویشن می‌تواند از مغز در برابر بیماری آلزایمر محافظت کند.

“آویشن حاوی آپیژنین است، فلاونوئیدی که برای تقویت و حفظ عملکرد مغز شناخته شده است. این مولکول به‌عنوان یک فیتواستروژن عمل می‌کند. با گیرنده‌های استروژن مرتبط است که قادر به انجام آن هستند. به تعویق انداختن شروع بیماری های عصبی.

چه قسمت هایی از گیاه استفاده می شود؟
قسمت هوایی و گلدار گیاه است که مورد استفاده قرار می گیرد، یعنی گل و برگ آویشن.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *