ادویه

همانطور که مشخص است، فلور روده ما به اندازه ما ادویه ها را دوست دارد و به نظر می رسد آنها به ویژه زردچوبه را دوست دارند.

زردچوبه ادویه در چابهار است که فوراً به دلیل رنگ طلایی-زرد روشن آن قابل تشخیص است، بیشتر در غذاهای هندی و آسیای جنوب شرقی استفاده می‌شود.

در این مطالعه، آزمودنی‌ها کاری با یا بدون زردچوبه خوردند. پس از صرف غذا، محققان نفس این افراد را آزمایش کردند تا ببینند چه مقدار هیدروژن در آن وجود دارد.

گروه زردچوبه هیدروژن بیشتری در نفس خود داشتند و کربوهیدرات های موجود در وعده غذایی به نظر می رسید که در روده کوچک آنها سریعتر حرکت می کند. این هر دو نشانه پاسخ سالم از فلور روده هستند.

مطالعه دیگری که به افراد 72 تا 144 میلی گرم در روز (کمتر از 1 قاشق چایخوری) زردچوبه به مدت 8 هفته داده شد، گزارش داد که علائم گوارشی در گروه مداخله نسبت به گروه دارونما به طور قابل توجهی بهبود یافته است.

به اندازه کافی جالب توجه است، این مطالعه علائم IBS را اندازه گیری کرد، اما در افرادی که موارد IBS تشخیص داده نشده بود، نشان می دهد که زردچوبه حتی برای افرادی که مشکلات جدی از قبل وجود ندارند، مفید است.

ادویه

این ممکن است بی‌معنا به نظر برسد (البته هیچ‌کس نمی‌خواهد غذای ملایم بخورد، و بدیهی است که اگر غذای شما طعم بهتری داشته باشد، آن را بیشتر دوست خواهید داشت و می‌خواهید به خوردن آن ادامه دهید)، اما در صورتی که Paleo شروع به کار کرد، ارزش ذکر کردن را دارد.

تا کمی خسته کننده شود یکی از بهترین راه‌ها برای علاقه‌مند نگه داشتن خود در مورد آشپزی و آزمایش در آشپزخانه، امتحان کردن یک ادویه جدید است و هر چیزی که شما را از چنگ پیتزای تحویلی یا چینی بیرون نگه دارد، قطعاً به عنوان یک مزیت برای سلامتی به حساب می‌آید.

ادویه

گاهی اوقات تعجب آور است که وقتی ما شروع به مطالعه آنها در آزمایشگاه می کنیم چقدر داروهای سنتی سنتی واقعاً مفید می شوند. ادویه زنجبیل به طور سنتی برای زنان باردار به عنوان ضد استفراغ (داروی ضد تهوع) برای کمک به درمان حالت تهوع صبحگاهی تجویز می‌شود.

و اکنون از مطالعات می توانیم بگوییم که ادویه واقعاً کار می کند. زنجبیل علاوه بر ارزان‌تر بودن از داروهای تجویزی، مزایای ایمنی نیز دارد: بر خلاف دارو‌های خشن (مشهورترین آنها تالیدومید)، زنجبیل هیچ گونه خطری برای نقایص مادرزادی ندارد.

با تجهیزات موجود در آزمایشگاه‌های مدرن، اکنون می‌توانیم تأیید کنیم که این نسخه همسران مسن کاملاً مؤثر است.

پس از چندین مطالعه کوچکتر، یک متاآنالیز در سال 2005 نشان داد که 1 تا 1.5 گرم زنجبیل در روز (حدود 1 قاشق چایخوری) نه تنها برای تهوع در بارداری موثر است، بلکه عاری از عوارض جانبی بالقوه خطرناک است.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *