توت فرنگی

مواد با ارزش زیادی در توت فرنگی وجود دارد. از جمله، آنها حاوی بسیاری از ویتامین ها، فیبر، مواد معدنی و مواد گیاهی ثانویه هستند.

همچنین محتوای آب بالایی دارند. در 90 درصد است. بنابراین محتوای کربوهیدرات آنها کم است. میزان قند توت فرنگی دلند به همین نسبت کم است.

پس آیا توت فرنگی برای کاهش وزن مفید است؟ بله حتما. 100 گرم فقط 32 کالری (kcl) و 500 گرم فقط 160 کالری دارد. یک توت تنها کمتر از پنج کالری دارد.

فیبر موجود در آن نیز به اثر سیری طولانی مدت کمک می کند. علاوه بر این، محتوای چربی توت فرنگی تنها 0.4 درصد است.

یک خبر خوب دیگر: اگرچه توت فرنگی طعم شیرینی دارد، اما میزان فروکتوز آن کم است. کمتر از پنج درصد است. بنابراین افرادی که عدم تحمل فروکتوز دارند می توانند به آن دسترسی داشته باشند.

اگر از عدم تحمل هیستامین رنج می برید، بهتر است از مصرف توت فرنگی خودداری کنید. اگرچه آنها خود حاوی هیستامین زیادی نیستند، اما جزو آزاد کننده های هیستامین هستند.

آنها اطمینان حاصل می کنند که هیستامین خود بدن از سلول های ذخیره سازی خاصی در بدن (مست سل ها) آزاد می شود. وقتی صحبت از مواد معدنی به میان می آید، توت فرنگی به ویژه با روی، مس و منگنز قابل توجه است.

توت فرنگی

100 گرم توت فرنگی حاوی مواد زیر است، از جمله:

57 گرم ویتامین C: این بدان معناست که توت فرنگی تامین کننده بهتر ویتامین C نسبت به لیمو است.

1.6 گرم فیبر: برای هضم خوب مهم است و از هوس غذایی جلوگیری می کند.

4 میکروگرم فولات: اسید فولیک برای تولید مواد ژنتیکی و تشکیل گلبول های قرمز و سفید مهم است. به ویژه برای رشد سالم جنین در دوران بارداری بسیار مهم است.

147 میلی گرم پتاسیم: این ماده معدنی حیاتی به طور قابل توجهی در انتقال سیگنال بین سلول ها نقش دارد و همچنین ولتاژ الکتریکی را در آنجا حفظ می کند.

0.03 میلی گرم ویتامین B1: به ویژه در استفاده از کربوهیدرات ها برای تولید انرژی نقش دارد. انسان نمی تواند مقدار زیادی از آن را ذخیره کند. به همین دلیل باید آن را مرتب مصرف کند.

5 میکروگرم ویتامین K: ویتامین K برای لخته شدن خون کاملا ضروری است.

لازم به ذکر است: به گفته محققان آمریکایی، توت فرنگی حاصل از کشت ارگانیک 20 درصد بیشتر از توت فرنگی هایی که به طور معمول کشت می شوند، دارای فنل های آنتی اکسیدانی (مواد ثانویه گیاهی) و ویتامین C است.

این احتمالاً به این دلیل است که استفاده از آفت کش ها مانع از توسعه مواد محافظ خود گیاه می شود. چند عدد توت فرنگی در روز سالم است؟

اینکه چه تعداد توت فرنگی در روز سالم است به وضوح مشخص نیست. به طور کلی، توصیه های انجمن آلمان برای تغذیه (DGE) در مجموع 250 گرم میوه در روز است – به طور ایده آل شامل انواع مختلف است.

به عنوان مثال، می توانید هشت عدد توت فرنگی متوسط ​​که حدود 100 گرم است بخورید و 150 گرم باقی مانده را با انواع دیگر پر کنید. در صورت امکان، میوه های فصلی را انتخاب کنید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *