انجیر در ترکیه

از آنجایی که انجیر به ندرت به صورت تجاری در آلمان کشت می شود، بیشتر وارداتی است. آنها در تمام طول سال در دسترس هستند از اروپا، آسیا و آمریکا. با این حال، در بخش‌هایی از آلمان، انجیر در باغ شما نیز به خوبی رشد می‌کند، بنابراین می‌توانید خودتان نیز آن را پرورش دهید.

بیشتر انجیر در ترکیه از منطقه مدیترانه می آید. در آنجا آنها در هماهنگی با آب و هوای مدیترانه رشد می کنند و بنابراین از نظر زیست محیطی محصولات سازگار هستند.

بهتر است انجیر را از این مناطق خریداری کنید – آنها باید کمتر از میوه های آسیایی یا آمریکا سفر کنند و بنابراین سازگارتر با آب و هوا هستند.

در منطقه مدیترانه، میوه های شیرین بین ژوئیه و اکتبر برداشت می شوند. در زمستان و بهار انجیر از آمریکا یا استرالیا وارد می شود.

بخشی از برداشت انجیر در ترکیه می شود و بنابراین در تمام طول سال در دسترس است. انجیر خشک حاوی مقدار زیادی مواد مغذی است  اما همچنین فروکتوز بیشتری نسبت به انجیر تازه دارد.

آنها یک میان وعده سالم بین وعده های غذایی، افزودنی خوشمزه به موسلی و جایگزین خوبی برای زمانی که انجیر در فصل نیست.

انجیر در ترکیه

نکاتی برای خرید انجیر

  • فقط انجیر رسیده را بخرید که لکه دار نباشد.
  • فقط انجیر رسیده را بخرید که لکه دار نباش

انجیر انواع مختلفی دارد  سبز، زرد یا بنفش، با گوشت روشن یا قرمز. برای آزمایش درجه رسیده بودن، می توانید پوست را به آرامی فشار دهید – اگر به آرامی جا بیفتد، انجیر رسیده و خوشمزه است.

انجیر لخت نخرید. میوه های رسیده حساس هستند: فشار را تحمل نمی کنند و حدود یک روز در دمای اتاق و تا دو روز در یخچال نگهداری می شوند.

از طرف دیگر انجیر نارس فقط روی درخت می رسد، در خانه کهنه می شود و به مرور زمان خراب می شود، اما نمی رسد.

آنها را فقط می توان به صورت پخته خورد به دلیل شیره ای که خارج می شود. بنابراین، حتماً انجیر رسیده را بخرید و سریعاً بخورید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *