چسب

سیلیکون های استاندارد: این سیلیکون ها با بیان سیلیکون جهانی رایج ترین سیلیکون های مورد استفاده هستند. برای پر کردن، آب بندی، عایق کاری و چسباندن استفاده می شود.

چسب سیلیکون سی پی یو به ویژه برای آب بندی لبه کابین دوش، وان حمام، سینک در حمام استفاده می شود. همچنین برای پر کردن و چسباندن نازک کاری شیشه، فلز، کاشی، پی وی سی و عناصر ساختمانی استفاده می شود.

در برابر شرایط آب و هوایی مقاوم است و به لطف انعطاف پذیری که دارد می توان از آن به جای خمیر شیشه بین پنجره و چارچوب استفاده کرد. سیلیکون کابین دوش Akfix 100D پوشش کاملی را در مناطق مرطوب مانند سینک ظرفشویی و کاشی فراهم می کند.

Akfix 100S که دارای خواص ضد کپک است، به عنوان یک محصول پرکننده و آب بندی در کاربردهایی که در مناطق مرطوب مانند حمام ساخته می شود، ترجیح داده می شود.

درزگیر سیلیکونی به عنوان یک ماده آب بندی در کاربردهایی که نیاز به لوله کشی، سقف و ناودان دارند استفاده می شود. سیلیکون سقف و لوله کشی Akfix 910N بر اساس دوام طولانی مدت طراحی شده است. این یک محصول با کارایی بالا برای کاربردهایی مانند آب بندی مفصل است.

چسب

Akfix 915N Neutral Exterior Silicone محصولی است که به ویژه برای استفاده در کاربردهای آب بندی بیرونی سطوح متخلخل و غیر متخلخل توسعه یافته است. چسبندگی عالی را فراهم می کند.

سیلیکون های آینه ای: همچنین به عنوان چسب آینه ای شناخته می شود. یکی از مهم ترین ویژگی های آن این است که از داخل به بیرون خشک می شود نه مانند سایر سیلیکون ها از بیرون.

به لایه لعاب سیاه پشت آینه ها آسیب نمی رسانند. می توان از آن در ترکیب آینه، پنجره، نازک کاری استفاده کرد.

Akfix 900N Mirror Silicone مخصوصاً برای چسباندن آینه و شیشه طراحی شده است. روی آینه ها خوردگی نمی کند و در دماهای بالا و پایین خاصیت خود را از دست نمی دهد.

سیلیکون های مقاوم در برابر حرارت: عموماً در تولید و تعمیر قطعات ماشین آلات صنعتی و لوازم برقی خانگی که نیاز به مقاومت حرارتی بالایی دارند و در ساخت و تعمیر قطعات یدکی خودرو استفاده می شود. خاصیت کشسانی بالایی دارد. این اغلب در خودرو به عنوان آب بند مایع استفاده می شود.

می توان از آن برای اتصال، پر کردن و مقاصد عایق استفاده کرد. سیلیکون دمای بالا Akfix HT300 یک راه حل موثر برای آب بندی و چسباندن کارهایی که مقاومت در برابر دمای بالا مورد نیاز است ارائه می دهد.

سیلیکون های آکواریوم: عموماً در ساخت و تعمیر آکواریوم استفاده می شود. این سیلیکون ها برای ماهی ها و گیاهان بی ضرر هستند و کاملا به شیشه می چسبند.

Akfix 100AQ در تولید آکواریوم و در مونتاژ و ساخت سازه های شیشه ای استفاده می شود. حاوی مواد شیمیایی نیست که به موجودات زنده آسیب برساند.

سایر موارد استفاده از سیلیکون ها: به ویژه برای آب بندی اتصالات در پنجره ها، گلخانه ها، استخرها، اتومبیل ها و قایق ها استفاده می شود. پرایمر قبل از اجرا در کف استفاده می شود.

روی سطوح پلاستیکی برای چسبندگی خوب می توان سنباده کاری انجام داد. دمای استفاده باید بالای 5 درجه باشد. هنگامی که روی آکواریوم ها اعمال می شود، سیلیکون باید قبل از قرار دادن ماهی و گیاهان کاملاً خشک شود.

یکی از مزیت های درزگیر اکریلیک نسبت به درزگیر سیلیکونی قابل رنگ بودن آن است. در حالی که بیشتر درزگیرهای اکریلیک را می توان رنگ کرد، این مورد در مورد درزگیرهای سیلیکونی صدق نمی کند.

با این حال، در تمام قسمت های دیگر، درزگیرهای سیلیکونی بهتر از درزگیرهای اکریلیک هستند. درزگیر سیلیکونی انعطاف پذیرتر و ماندگارتر است.

درزگیر اکریلیک با توجه به شرایط آب و هوایی که در آن استفاده می شود تغییر می کند. علاوه بر این، درزگیرهای سیلیکونی را می توان راحت تر از درزگیرهای اکریلیک اعمال کرد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *