آراد برندینگ
خانه / بذر توت فرنگی / بذر توت فرنگی در گلخانه

بذر توت فرنگی در گلخانه

یکی از گیاهانی که با کیفیت بالا و به آسانی در گلخانه تولید می گردد توت فرنگی می باشد این میوه زیبا به آسانی و با حجم بالا می شود در گلخانه کشت گردد و امروزه روش های نوینی برای رشد بهتر بذر این گیاه وجود دارد.
از مهمترین مواردی بایستی در کاشت توت فرنگی در گلخانه در نظر گرفت، استفاده از نشا خوب و عاری از هرگونه بیماری و تهیه از جای مطمئن می باشد و این امر بسیار مهم حیاتی است.انواع بیماری‌های مختلف از جمله بیماری‌های ویروسی قارچی و ۱۸ ممکن است نشانه توت فرنگی وجود داشته باشد از این رو بایستی با دقت فراوان این انشا را تهیه نمود.
ریشه های گیاه توت فرنگی کاملا سطحی بوده و از این بابت نسبت به کم آبی حساس میباشد همچنین در فصل میوه دهی بایستی از سرما محافظت شود. تولید گیاه توت فرنگی به دو دسته تقسیم می‌شوند سطح اول فرنگی که در فصل بهار گل داده و میوه می‌دهد توت فرنگی دوم در چهار فصل سال بیشتر از یک بار میوه می دهد نمونه سایز توت فرنگی های که در این مرحله ۲ تهیه می‌شوند کوچکتر است.
میزان محصول دهی بذر توت فرنگی در هکتار چنانچه تمام مراحل بالا در تهیه بذر و نشا توت فرنگی و کاشت آن با دقت انجام شود در هر هکتار بالغ بر ۲۰ تن می‌توانند از گلخانه برداشت نمایند که این البته ممکن است در طول سال چند بار نیز تکرار گردد. منبع: گیاهان دارویی و زینتی

مطلب پیشنهادی

خرید پستی بذر توت فرنگی

با توجه به خواص فراوان میوه توت فرنگی، امروزه امکان خرید به شیوه اینترنتی و …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *