بذر نعنا جدید که به جهت خرید و فروش فله در حال مبادله است، از بهترین نوع بذر موجود در ایران است. یکی از بذر هایی که به عنوان خوراکی از گیاهان می توان استفاده کرد. نعنا خواص فراوانی دارد این گیاه به عنوان یک دمنوش می‌ تواند از دل دردها به جلوگیری کنند و در بچه ها نیز بسیار موثر است عرق نعنا خوشمزه و خوشبوست و برای افراد که داره طبع سرد هستند مناسب است. از ابزار نعنا برای کاشت در نقاط مختلف استفاده می شود و تنوع این گونه از بذر بسیار زیاد است.

بذر نعنا جدید تمیز تازه

خرید بذر نعنا

خرید بذر نعنا بذر نعنا از نرخ فروش و تقاضا زیادی در بازارهای کشور برخوردار بوده و در حال حاضر در نمایندگی های معتبر، بهترین رقم آن با قیمت خوبی آماده خریداری می باشد. در حال حاضر شناخت نمایندگی های معتبر فروشی که با شرکت های معتبر تولید انواع بذر درجه یک و با کیفیت در ارتباط بوده، می تواند در خرید تضمینی و بدون هیچ واسطه ای پیرامون انواع بذر گیاهان دارویی موثر و مفید باشد. شما می توانید ارقام مرغوب بذر نعناع را با مراجعه به سایت های اینترنتی معتبر، در قیمتی مقرون به صرفه تر خریداری کنید.

بذر نعنا اهواز

بذر نعنا اهواز قیمت عرضه انواع ارقام بذر نعنا اهواز درجه یک و مرغوب در نمایندگی های فروش معتبر، از نرخ فروش مناسبی برخوردار بوده است. آیا تولید کنندگان معتبر بذر نعنا در کشور را می شناید؟ گفتنی است که در کشور ما، شهرهای گوناگونی به تولید انواع ارقام بذر نعنا و بذر نعنا اصلاح شده پرداخته اند، اما شهرهای چون اصفهان و اهواز را می توان از مشهورترین این مناطق معرفی کرد. خریدارانی که قصد خرید آسان و البته مقرون به صرفه از انواع بذر نعنا درجه یک دارند، می توانید خرید خود را از سایت های معتبر اینترنتی صورت دهند.

بذر نعنا تازه

بذر نعنا تازه امروزه بسیاری افراد به خرید بذر نعنا می پردازند. نعنا گیاهی علفی و چندساله است، یکی از گونه‌های نعناست که رشد سریع و آسانی دارد و به سرعت در زمین گسترش می‌یابد. نعنا فلفلی به دلیل داشتن برگ‌های سبز تیره و زیبایی که دارد از سایر گونه‎ های نعنا قابل تشخیص است.

نعنا فلفلی معمولا به ارتفاع 60 سانتی‎متر رشد می‎ کند ولی می ‎تواند بلندتر هم شود. مانند سایر گونه‌های نعنا دارای ساقه‎ های چهارگوش است، ساقه‌های گیاه خزنده هستند و گیاه دارای ریزوم می‌ باشد.

گیاه نعنا از اوسط تابستان تا اوایل بهار گل‎های سفید-صورتی کوچک و زیبایی تولید می‌ کند، گل‌ها فوق العاده معطر هستند و رایحه خنکی را در تابستان ایجاد می‌ کنند. نعنا فلفلی اهداف دارویی زیادی دارد، دم کرده نعناع فلفلی برای تقویت معده، روده و دستگاه گوارش، ضد نفخ، زردی، رفع بی حالی، رفع بوی بد دهان، درمان پا درد، رفع تعریق زیاد، رفع خارشهای پوستی، درمان میگرن و درمان سنگهای صفراوی استفاده می‌شود.

نعنا یک مکمل عالی برای کاشت در هر باغ یا باغچه می‌باشد.

کاشت بذر نعنا: در صورتی که می‌خواهید گیاه نعنا فلفلی را در خانه و در گلدان پرورش دهید هر زمان از سال می‌توانید این کار را انجام دهید. برای کاشت در زمین، می‌توان بذرها را 6 تا 8 هفته قبل از پایان سرما در سینی نشا بکارید و نهال‌ها را بعد از رفع سرما به زمین منتقل کنید. همچنین می‌توان بعد از رفع سرما بذرها را به طور مستقیم در زمین کاشت. از یک خاک غنی و مرغوب با زهکشی خوب برای کاشت بذر استفاده کنید.

بذرهای نعنا را در سطح خاک قرار دهید و با لایه نازکی خاک در حد 2 تا 3 میلی‌متر بپوشانید. دمای مناسب برای جوانه‌زنی بذر نعنا فلفلی 23 درجه سانتی‌گراد است. تا زمان جوانه زنی، خاک را مرطوب نگه دارید. گیاه نعنا فلفلی در آفتاب کامل یا سایه جزیی باید کاشته شود. فاصله بین نهال‌ها را 45 تا 60 سانتی‌متر در نظر بگیرید. نهال‌ها را در خاک‌های غنی و مرطوب بکارید (خاک را خیس نکنید). اسیدیته مناسب خاک برای کاشت نعنا فلفلی 6/5 تا 7 می‌باشد. برای افزایش باردهی، در فصل رشد ماهی یک بار کود مایع متعادل به گیاه بدهید.

بذر نعنا فلفلی

بذر نعنا فلفلی نعنا فلفلی از گیاهان چندساله و علفی است. نعناع فلفلی همانطور که از نامش پیداست یکی از گونه های نعنا می باشد که رشد سریعی دارد. گیاه نعنا برگهای سبز تیره ای دارد که به راحتی قابل تشخیص می باشد. ساقه ای چهارگوش دارد. این گیاه دارای ریزورم می باشد. با شروع فصل بهار این گیاه گلهای کوچکی به رنگهای سفید و صورتی تولید می کند.

گلهای نعنا فلفلی دارای عطر و طعم خاصی هستند و معمولا رایجه خنکی را ایجاد می نمایند. این گیاه خواص دارویی و درمانی فوق العاده ای دارد که از آن استفاده های مختلفی می شود. همچنین از این گیاه برای تهیه دمنوش و پخت و پز استفاده می شود. نعناع جاذب حشراتی همچون زنبور عسل و پروانه و سایر حشرات گرده افشان می باشد. طریقه کاشت بذر نعنا فلفلی: نعناع فلفلی از طریق بذر و همچنین تقسیم ریشه تکثیر می شود. در کشت بذری به دو صورت مستقیم و غیرمستقیم می توانید نعنا فلفلی را کشت کنید.

در کشت غیرمستقیم بذرهای نعناع فلفلی را در اواسط فصل زمستان در خانه و یا گلخانه در گلدان و یا سینی نشاء بکارید و سپس آن را آبیاری کنید پس از گذشت مدت زمانی بذر جوانه می زند و شروع به رشد می کند پس از آنکه گیاه به حد معینی از رشد رسید در اواسط فصل بهار آن را به زمین اصلی منتقل کنید. در کشت مستقیم نیز بذرهای این گیاه را در اوایل فصل بهار و پس از گذر از سرما در زمین اصلی به طور مستقیم بکارید و سپس گیاه را آبیاری کنید. پس از مدتی گیاه جوانه می زند و رشد خود را آغاز می کند. در تقسیم ریشه نیز ریشه نعناع فلفلی را از خاک بیرون بیاورید و به چند قسمت تقسیم کنید و سپس آن را بکارید.

به هنگام کاشت باید به موارد زیر توجه نمایید:

ارتفاع: ارتفاع نعناع فلفلی به 60 سانتی متر نیز می رسد.

فاصله کاشت بذر: فاصله کاشت بذر بین 40 تا 60 سانتی متر می باشد.

عمق کاشت بذر: بذر نعنا فلفلی را در عمق 2 تا 3 میلی متری بکارید.

خاک مناسب رشد: برای رشد به خاک حاصلخیر و غنی با زهکشی مناسب نیاز دارد.

دمای مورد نیاز: دمای ایده آل برای رشد این گیاه بین 18 تا 25 درجه سانتی گراد می باشد.

زمان گلدهی: گلدهی این گیاه در فصل بهار انجام می شود.

مقدار آبدهی: به آبیاری متوسط و مرطوبی نیاز دارد.

نور: به نور خورشید برای رشد نیاز دارد.

بسیاری از وب سایت ها به فروش این گیاه پر خاصیت به صورت آنلاین می پردازند لذا شما می توانید به تهیه از آن ها بپردازید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *