نعنا گیاهی خوشبو و معطر با خواص بسیار زیاد است که برای ایرانی ها جایگاه خاصی دارد و در بسیاری از غذاهای ایرانی، نعنا یکی از ارکان اصلی محسوب می شود. تکثیر نعنا از طریق بذر کار سختی نیست و به راحتی می توان این سبزی پر خاصیت و خوشبو را در گلدان یا باغچه کاشت و از لذت آن بهره مند شد. قیمت بدر نعنا متفاوت است و با قیمت های مختلفی می توانید این محصول را در فروشگاه ها و سایت های اینترنتی پیدا کنید.

بذر نعنا + قیمت خرید فروش

بذر نعنا

بذر نعنا

برای کاشت بذر نعنا باید به چند نکات توجه کنید. باید به خوبی در مورد برخی از نکات مربوط به بذر اطلاعات بیشتری داشته باشید. برخی از نکاتی که مربوط به خرید بذر نعناع می باشد و شما باید به خوبی آنها را بررسی کنید عبارت است از:

 • توجه به نحوه کاشت بذر: توجه کردن به نحوه کاشت بذر یکی از مهمترین نکاتی می باشد که شما باید به خوبی زمان خرید بذر در نظر بگیرید. هر یک از بذرهای گیاهان را باید بر اساس استانداردها و اصول مشخص شده ای بکارید.
 • دقت به بسته بندی و حجم بسته بندی: توجه به بسته بندی و حجم بسته های بذر یکی از دیگر نکته هایی است که شما باید به خوبی آن را در نظر بگیرید. بسته بندی هر یک از بذرهای نعناع دارای حجم مشخص شده ای می باشند. بنابراین شما باید به خوبی بسته بندی بذر را از نظر حجمی که دراد و نوع گلدان و زمین بررسی کنید.
 • اورجینال بودن و بردن بسته بندی بذر: اورجینال بودن بسته بندی و توجه کردن به برند تولیدی بذر یکی از دیگر فاکتورهایی می باشد که شما زمان خریداری بذر باید به آن اهمیت دهید. برخی از برندهای تولیدی بذر خالص تولید نمی کنند و به همین دلیل کیفیت مناسبی از کاشت بذر به دست نمی آورید.
 • توجه به قیمت بذر: قیمت بذر نعناع به برند تولید و حجم بسته بندی بستگی دارد. شما باید به خوبی بدانید که هزینه خریداری بذر را باید به خوبی پیش از خریدرای بررسی کنید و سپس آن را تهیه نمایید. قیمت بذر نعناع را روی بسته بندی می توانید مشاهده کنید و بر اساس بودجه ای که دارید یکی از بسته بندی ها را در تعداد زیاد خریداری کنید.
 • دقت به نیازهای بذر: توجه کردن به نیازهای بذر یکی از دیگر موارد می باشد که شما باید به خوبی آن را در نظر بگیرید و سپس بذر نعناع را خریداری کنید. زمان خرید بذر نعناع باید به خوبی در مورد نیازهای آبیاری، نوع خاک، میزان نور و … اطلاعات کافی کسب نمایید. بسیاری از افرادی که کاشت بذر نعناع را می خواهند انجام دهند، به خوبی در مورد روش کاشت این بذر اطلاعات زیادی ندارند.

بذر نعنا تهران

بذر نعنا تهران

برای خرید بذر نعنا تهران به فروشگاه های معتبر موجود در این شهر مراجعه کنید و نعنا باکیفیت را با قیمت مناسب و مقرون به صرفه خریداری کنید. از دیگر راه های خرید این محصول خرید آنلاین و اینترنتی است، شما برای خرید اینترنتی بذر نعناع باید به خوبی در مورد کیفیت بذر اطمینان خاطر داشته باشید. بسیاری از فروشگاه های اینترنتی هستند که فروش بذر نعناع را بر عهده دارند ولی بسته بندی های غیر معتبر را به مشتریان ارائه می دهند. اینکه درون بسته بندی هیچ نوع ماده دیگری به جز بذر وجود نداشته باشد بسیار مهم است. به همین دلیل شما باید تنها از فروشگاه های معتبری که فروش انواع بذر گیاهی را بر عهده دارند خرید بذر نعناع را انجام دهید.

به دلیل مزیت های خرید اینترنتی بسیاری از افرادی که می خواهند بهترین نمونه بذرهای گیاهی را انتخاب کنند، از فروشگاه معتبر خرید بذر را انجام می دهند. بنابراین شما می توانید در کمترین بازه زمانی انواع بذرهای گیاهی را سفارش دهید و تحویل بگیرید. بذر نعنا انواع مختلفی دارد مثلا: بذر نعنا دشتی، بذر نعنا فلفلی، بذر نعنا گربه ای، بذر نعنا انگلیسی که برای خرید هر کدام باید اطلاعات کافی داشته باشید چون ده ها نوع و رنگ از بذر نعنا وجود دارد.

بذر نعنا جدید

بذر نعنا جدید

برای خرید بذر نعنا جدید و تازه که خاصیت فراوانی هم دارد با فروشندگان در ارتباط باشید و محصولات جدید را خریداری کنید. هرچه بذر نعنا جدیدتر باشد طعم و عطر دلپذیرتری هم دارد. یکی از انواع سبزیجات محبوب بین ما ایرانی‌هاست که به‌صورت تازه و خشک شده مصرف می‌شود. برای خرید بذر نعنا جدید می توانید به فروشگاه های اینترنتی مراجعه کنید و با مشاوران مشورت حاصل نمایید و اطلاعات کافی درباره این محصول بدست آورید که آیا محصولی که در سایت خود می فروشند تازه و جدید است یا خیر؟

بذر نعنا دشتی

بذر نعنا دشتی

نعناع دشتی گونه‌ای نعناع پر خاصیت است که علاوه بر مصرف خوراکی استفاده دارویی و درمانی زیادی دارد که از طریق بذر و ریزم تکثیر می‌شود. از گیاهان دارویی است که قابلیت کاشت در گلدان و باغچه را دارد و در بیشتر مناطق به صورت چندساله رشد می‌کند. بذر نعنا دشتی مشخصات زیادی دارد که بطور خلاصه بیان می کنیم:

 1. نعناع دشتی از گیاهان دارویی و از خانواده نعنا به شمار می رود که استفاده‌های مختلفی از آن به ویژه برای تازه خوری، تهیه ادویه، چاشنی در غذا، صنایع غذایی، لوازم آرایشی و بهداشتی و حتی داروسازی می‌شود.
 2. گیاهی چندساله است.
 3. بیشتر از طریق ریزوم تکثیر می‌شود.
 4. برگ های سبز رنگ کرکداری دارد که اسانس نعنا را تشکیل می‌دهد.
 5. برگهای متقابل، دانه‌دار با بریدگی‌های کوچک بیضی مانند و با شیارهای ظریف هستند.
 6. گلهای کوچکی دارد که در انتهای ساقه گیاه به صورت خوشه‌ای ظاهر می‌شود.
 7. گلهای این گیاه به رنگ سفید هستند.

طرز کاشت بذر نعناع دشتی:

نعناع دشتی از طریق بذر و ریزوم تکثیر می‌شود. در کاشت بذری ابتدا بستر مورد کاشت را آماده و آن را مرطوب کنید. بذر گیاه را به صورت سطحی بکارید و با استفاده از خاک نرم روی آن را بپوشانید و گیاه را آبیاری کنید. با استفاده از نایلون روشنی روی بذر را بپوشانید تا رطوبت گیاه حفظ شود. رطوبت سبب تسریع در جوانه زنی گیاه می‌شود. پس از گذشت 5 تا 10 روز بذر گیاه جوانه می زند و سر از خاک بیرون می‌آورد. زمانی که گیاه جوانه زد نایلون را بردارید تا گیاه به رشد خود ادامه دهد از رشد سریعی برخوردار است و پس از گذشت سه ماه بالغ و قابل برداشت می‌شود که می‌توانید نخستین محصول خود را برداشت کنید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *