بذر گندم از جمله بذر هایی است که می توان در محیط خانه و زمین های کشاورزی و گلخانه ها اقدام به کشت آن نمود و با کیفیت ترین انواع گندم را برداشت کرد. بذر گندم دیم توسط متخصصان کشاورزی باروری می شوند و هر کدام از دانه های بذر، قدرت رویش بالایی دارند، از این رو با توجه به نیاز کشاورزان به آن، این مرکز به عنوان مرکز خرید بذر گندم به صورت بدون واسطه درصدد فروش آن با حداکثر کیفیت هستند.

بذر گندم دیم کم آب کلکتور

فروش بذر گندم

فروش بذر گندم برای یک کشاورز مهمترین و اصلی ترین رکن بذز خوب و سالم است که باعث تولید و افزایش آن گیاه می شود پس با انتخاب نامناسب بذر زحمات کشاورزی به شکست می انجامد اگر کشاورز بهترین و حاصلخیزترین زمین را در اختیار داشته باشد اما بذر مناسب و با کیفیتی نداشته کل ثمرات او بر باد رفته است.

بذر خوب و سالم در برابر سرما و گرما و تغییرات دمایی مقاومت داشته و باعث سود مناسبی در تولید گیاه می شود. بذر خوب و سالم در مقابل آفت مقاوم بوده و دچار آفت زدگی نمی شود. برای آزمایش بذر خوب هزار عدد از بذرهای درشت را جدا کرده و با ترازوی مخصوص وزن کرده و مقدار و مقدار کل بذرها را درصدگیری می کنیم هر چه قدر درصد وزن کل محصول نزدیکتر باشد بذر مرغوبتر است در کل هر چه بذر ما درشت باشد کیفیت آن بهتر است.

بذر باید رنگ یکنواخت و یک شکل داشته باشد و بذرهای که چند رنگ هستند دچار مشکل ژنتیکی شده است و بذر جوانه نزده و به بار نخواهد نشست. مدت نگهداری بذرها متفاوت است اگر بذر در شراط مناسب نگهداری شود یک الی ده سال بعد از آن هم می توان از آنها استفاده کرد. بعلت گرانی بذر اصلاح شده خیلی از کشاورزان تمایل به خرید بذر اصلاح شده ندارند اما بذرهای اصلاحی به علت کیفیت بالا و پربار بودن هزینه های که بذر نامرغوب ایجاد می کند را جبران می کند.

همان طور که می دانید کیفیت در بذر گندم یکی از رکن های اساسی برای داشتن گیاه و محصول سالم هنگام برداشت آن است، پس توجه به این موضوع نه تنها از زیان های احتمالی کشاورز جلوگیری می کند بلکه باعث سود مضاعف نیز به دلیل برداشت محصول با کیفیت خواهد شد، با توجه به این موضوع در ادامه به بررسی چند نکته درباره‌ی کیفیت بذر گندم و چگونگی انتخاب بهترین نوع بذر گندم پرداخته می شود.

نداشتن ناخالصی در بذر و تمیز شدن بذر و بسته بندی بودن آن، یکی از نشانه های بذر با کیفیت است زیرا وجود ناخالصی در بذر مورد نظر می تواند در هنگام برداشت محصول، گیاه ناخالص را نیز وارد محصول مورد نظر کند.نداشتن آلودگی و بیماری های خاص گیاهان در بذر نیز از جمله نشانه های کیفیت بذر گندم می باشد.

داشتن قدرت باروری در هر یک از دانه های بذر نیز از جمله مهم ترین نشانه های کیفیت بذر گندم است که این عمل، توسط متخصصان ژنتیک کشاورزی انجام می گیرد. اگر قصد کشت محصولی درجه یک را دارید که بازار مناسبی برای فروش آن وجود داشته باشد، باید در گام اول بذر مناسب و عالی را انتخاب کنید، بذر مناسب می تواند تمامی زحماتی را که در مراحل مختلف می کشیده اید را ثمر بیخشد و برای شناخت انواع بذر گندم در مرحله ی اول باید بدانید که این بذر تازه بوده است، آیا بذر اصلاح شده است و یا در مرحله ی نهفتگی بوده است.

بذر سالم باید ناخالصی نداشته باشد، وجود سنگ ریزه و موارد جانبی باعث ایجاد علف هرز می شود و از سطح بازده ای می کاهد، بذر باید نسبت به شرایط آب و هوایی، سرما مقاوم باشد و از بین نرود، بذر ناسالم تمامی زحمات شما را از بین می برد به طوری که اگر بذر رنگ نزدیک به زرد داشته باشد و یا از سایز و اندازه ی نرمال کوچکتر باشد نمی تواند محصولی ایده آلی برای شما داشته باشد.

انواع بذر گندم، به صورت دانه های یکدست هستند که پس از کشت، مراحل باردهی را یک ماه تا دو ماه پس از کشت آغاز می کنند و اگر در این زمان محصول به رشد نرسد می توان گفت که بذر مناسب نبوده است و بذر های گندمی که به رنگ های سیاه هستند بسیار زودتر از بذر های دیگر باردهی را آغاز می کنند و البته اگر این بذر ها دارای ناخالصی باشند کیفیت محصول پایین خواهد آمد.

در گذشته که بستر اینترنت نبود و فروش اینترنتی به اندازه الان جا نیفتاده بود؛ افراد مجبور بودند که برای خریداری هر محصولی به آن شهر بروند که این خود باعث اتلاف وقت و هزینه میشد. اما امروزه با استفاده از اینترنت شما به راحتی می توانید به سفارش هر محصولی بپردازید به همین دلیل به جرئت می توان گفت که یکی از آسان ترین و مطمئن ترین روش خرید هر محصولی به خصوص بذر گندم به صورت عمده، در بستر اینترنت و سایت های خرید و فروش عمده می باشد.

شما می توانید از این سایت که کارشان خرید و فروش عمده بذر گندم می باشد در هر اندازه و‌ وزنی به خریداری این محصول بپردازید و از نظر اطمینان خیالتان راحت باشد؛ زیرا این سایت دارای نماد الکترونیک و نماد اعتماد می باشد که می توانید استعلام بگیرید.

بذر گندم در سطح بازار به روش های مختلفی به فروش می رسد که امروزه فروش بی واسطه و مستقیم در بین فروشندگان رواج پیدا کرده زیرا از همه لحاظ مقرون به صرفه است و به دلیل نبود واسطه ها محصول مورد نظر با قیمت استثنایی به دست مصرف کنندگان می رسد؛ هم اکنون پخش بذر گندم در بسته بندی های استاندارد با اوزان مختلف از طریق این سایت انجام می شود.

فروشگاه آنلاین اینترنتی از جمله معتبر ترین مراکز عرضه در بستر فضای مجازی است که توانسته با فروش بی واسطه و ارزان، نظر و توجه بازار های داخلی و خارجی را جلب کند و بازار فروش پر رونقی را به خود اختصاص دهد اگر شما هم می خواهید از مزیت های این نوع فروش بهره مند شوید بهتر است به این سایت مراجعه کنید، نمایندگان خبره و کاربلد ما با تمام تلاش اطلاعات مربوط به محصول را در اختیار شما قرار می دهند و شما میتوانید در صورت تمایل سفارشات خود را ثبت کنید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *