گندم یکی از محصولات کشاورزی بوده که به دو صورت دیم و آبی کشت می شود و پایه و اثاث اقتصاد هر کشوری بر پایه گندم می باشد. این محصول بسیار مهم، کاربرد های فراوانی داشته و می توان برای دست یابی به اطلاعات دقیق تر، در مورد قیمت خرید بذر گندم و خرید و فروش آن، سایت های معتبر اینترنتی را مورد نقد و بررسی قرار داد.

بذر گندم + قیمت خرید فروش

بذر گندم

بذر گندم برای کشت و پرورش دادن گندم نیاز به بذر گندم می باشد. همان طور که گفته شد گندم به دو صورت دیم و آبی کشت می شود که هر کدام نیازمند بذر مخصوص خود می باشند. گندم دیم در فصل پاییز کشت می شود و برای رشد و تقویت آن نیاز به بارش باران زیادی می باشد و در اوایل تابستان برداشت می شود و اما گندم آبی نیز در فصل پاییز کشت می شود و نیاز به آبیاری روزانه دارد و مانند گندم در اوایل تابستان برداشت می شود. گندم آبی به دلیل این که هر روز آبیاری می شود مقدار محصول برداشت شده از آن بسیار بیشتر از گندم دیم می باشد.

بذر گندم دیم بر حسب وزن و کیلویی خریداری می شود. عوامل زیادی بر قیمت گذاری آن ها تاثیر گذار است. معمولا عاملی که در قیمت انواع کالا ها اولویت دارد کیفیت است. کیفیت و قیمت با هم رابطه ای مستقیم دارند، یعنی هر چه کیفیت آن ها بیشتر باشد قیمت آن ها نیز گران تر است و هم چنین هر چه وزن مقدار خریداری شده بیشتر باشد قیمت آن گران تر است.

بذر گندم باید کاملا تمیز و فاقد هر گونه مواد دیگری باشند. خریداری بذر گندم کاملا تمیز با قیمت گران تری خریداری می شود و بنابراین کسانی که توانایی خرید بذر تمیز را ندارند، می توانند گندم پاک نشده را با قیمت ارزان تری خریداری نمایند و خود تمیز کردن آن را انجام بدهند.

برای اینکه بذر گندم رشد بهتری را داشته باشد کود حیوانی پوسیده را مورد استفاده قرار دهید.

بذر گندم هشترود

بذر گندم هشترود هشترود یکی از تولید کنندگان بذر گندم با کیفیت شناخته می شود و دولت با خریداری آن در فصل پاییز این گندم مرغوب را در اختیار کشاورزان قرار می دهد و هر کسی بر حسب نیاز خود اقدام به خرید آن ها می کند. بذر گندم هشترود که دولت آن را خریداری می کند. کارگر هایی وجود دارند اقدام به تمیز کردن آن ها از هر گونه مواد زائد و گندم های شکسته نموده و هم چنین آن ها را به سم های مخصوصی که برای رشد گندم ها مناسب است را آغشته نموده و سپس در داخل گونی ها با وزن های مختلف قرار داده و آن ها را به اداره های جهاد کشاورزی سراسر کشور ارسال می کنند و با قیمت های مشخص شده در اختیار کشاورزان قرار می دهند. البته به دلیل این که این بذر ها به صورت آماده برای کشت به فروش می رسند دارای قیمت گران تری می باشند و کارگر هایی که عملیات تمیز سازی گندم را انجام داده اند دست مزد خود را از دولت دریافت می کنند که سبب اشتغالزایی برای آن ها گردیده است.

گندم یکی از محصولاتی است که با نبود آن زندگی دچار اختلال خواهد شد، زیرا کاربرد های زیادی در تولید بسیاری از مواد غذایی را دارا می باشد. بیشترین کاربرد گندم، تولید آن به آرد است و آرد به عنوان مواد اولیه تولید نان شناخته شده است. از آرد علاوه بر تولید نان کاربرد های دیگری نیز دارد و در تولید انواع کیک ها و شیرینی ها نقش بسزایی را ایفا می کند و هم چنین در تولید انواع اسپاگتی ها کاربرد زیادی دارد. گندم سرشار از انواع ویتامین هایی است که سلامت عمومی بدن را تامین کرده و هم چنین به دلیل وجود درصد بالایی از فیبر درمان کننده مشکلات دستگاه گوارش می باشد.

امروزه فروش کود اسید هیومیک مایع نیز به همراه بذر گندم صورت می گیرد.

بذر گندم خوب

بذر گندم خوب کشاورزان برای این که محصول خوبی را برداشت نمایند باید بذر گندم آن ها خوب و از نوع درجه یک باشد. هنگام خرید بذر گندم خوب باید کیفیت آن را به خوبی مد نظر داشته باشند تا زحماتی را در طی کاشت و برداشت گندم انجام می دهند با نتیجه مطلوبی به پایان برسد.

بذر گندم خوب باید اندازه آن درشت و به اصطلاح عامیانه خود کشاورزان چاق باشد، زیرا گندم چاق مورد پسند بوده و با قیمت بیشتری خرید و فروش می شود. علاوه بر قیمت آن، گندم چاق وزن بیشتری داشته و هم چنین آرد بیشتری نیز از آن تولید می شود.

بذر گندم کاملا سالم و فاقد هر گونه شکستگی باشد، زیرا گندم های شکسته هیچ گونه رشدی ندارند و فقط گندم های سالم امکان رشد را پیدا می کنند و به همین دلیل بذر گندم فقط باید سالم و بدون عیب و نقص باشد.

بذر گندمی که برای کشت دادن انتخاب می شود باید کاملا سالم و فاقد هر گونه مواد زائد باشد، زیرا اگر بذر گیاهان زائد با بذر گندم مخلوط باشد پس از کشت دادن آن ها در زمین گیاهان هرز رشد پیدا می کنند و آن ها املاح معدنی را از زمین می گیرند و گندم ها کمتر تقویت و رشد می کنند و محصول خاصی از زمین برداشت نخواهد شد، بنابراین باید قبل از کشت دادن بذر گندم آن ها را تمیز کرد و به مدت چند بار از صافی عبور داده شود تا فقط گندم خالص به دست بیاید.

بذر گندم دیم

بذر گندم دیم بذر گندم دیم در انواع مختلفی وجود دارد. برخی از بذر ها محصول برداشت شده از آن ها در حد عالی می باشد و اما ساقه آن ها زیاد رشد نمی کند و به نحوی ساقه کوتاه می باشند. برخی دیگر نیز ساقه های آن ها بلند بوده و از طرفی محصول دهی آن ها کم تر می باشد. یک نوع دیگر گندم دیم وجود دارد که نیاز به آب باران زیادی دارد که محصول دهی آن با توجه به میزان بارش سالیانه متغیر است.

بذر گندم دیم انواع مختلفی دارد و کشاورزان باید به کمک مهندسان کشاورزی و یا با مراجعه به سایت های معتبر اینترنتی، بذر های گندم دیم را مورد بررسی قرار داده و از میان آن ها بذری را که با شرایط آب و هوایی منطقه خود متناسب دارد را انتخاب و تهیه نمایند تا محصول برداشت شده پر برکت و درجه یک باشد.

زمینی که برای کشت گندم در نظر گرفته می شود باید کاملا مسطح، خاک آن نرم و بدون سنگ باشد تا محصول بی نظیری از آن به دست آید. در زیر زمین های کشاورزی احتمال وجود موش های صحرایی وجود دارد که از بذر گندم های کشت شده تغذیه می کنند و به همین دلیل بذر گندمی که برای کشت حاضر شده است را به سم مخصوصی آغشته می کنند و موش ها با استشمام بوی سم به آن ها نزدیک نخواهند شد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *