گل پریوش را می توان در محیط، با استفاده از بذر و یا حتی به روش دیگر تکثیر نمود. توزیع انواع بذر گل و گیاهانی مختلف مانند زنبق، لیلیوم، رز و استکانی در سراسر کشور صورت می گیرد.
این گل، با زیبایی خود دنیا را محصور می نماید، این گل 30 تا 35 سانتی متری، مختص مناطق استوایی می باشد و حتی از آن به عنوان گلی زینتی استفاده می نمایند.
انواع گوناگونی از آن تاکنون گزارش شده است که می توان به همیشه سبز، بوته ای، خزان دار و گل های یکساله اشاره نمود. این گل ها در امتداد زمین رشد می نمایند و زیبایی خاصی را به زمین اطراف خود می دهند.

آشنایی با گل پریوش:
این گل نسبت به سرما حساسیت دارد و از این رو مناسب کاشت در مناطق گرم می باشد. اگر شرایط مناسب برای این گل فراهم شود، می تواند چندین سال عمر نماید.
این گل را بایستی در فصل بهار کاشت، فصل پژمردگی آن پاییز می باشد. برگ های بوته اش، به مانند شکل بیضوی بوده و به مانند اغلب گل های دیگر، برگ هایش سبز رنگ می باشد. صورتی، سفید، ارغوانی و قرمز، از جمله رنگ هایی است که در تمامی جهان، در گلبرگ های این گیاه زینتی دیده شده است.
یکی از روش های تکثیر این گل، خرید انواع بذر های آن و کاشت آن در زمین های مناسب و حاصلخیز می باشد. از این رو توزیع بذرش، از طریق این سایت برای علاقه مندانش صورت می گیرد.
منبع: گیاهان دارویی و زینتی

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *