بذر کاهو قرمز و کلم سبز به دلیل عدم وجود آن در ایران به صورت مستقیم طرفداران خاص خود را دارد. خرید و فروش اینترنتی انواع بذر به صورت خرید سایت میسر است.
انواع مختلف کاهو در جهان تولید شده اند و با تغییر ژنتیکی و یا به بستگی به آب و هوای کشور انواع مختلف سبزیجات با رنگ های متنوع رشد می کند.
مشخصات آیا کاهو را برای اولین بار چه کسی به ایران آورد بذر این گیاه در کشور کاشت اولیه که وارد ایران شده است یا به صورت بومی رشد کرده است دوره‌ای رنگ سبز بوده و اغلب کشورها نیز گیاهان سبز ابی با رنگ سبز دارد. این به دلیل وجود پروفیل در گیاهان است که رنگ آنها را به رنگ سبز در می آورد البته برخی سبزیجات رنگ های متنوعی نیز دارند مانند بادمجان که رنگ بنفش سبز و سفید آن وجود دارد و کاهو که رنگ بنفش، سفید و همچنین رنگ سبز و قرمز آن وجود دارد.
تنوع رنگ در سبزیجاتی که در اروپا کشت می شوند بسیار زیاد است از این رو احتمال می‌رود که بعضا کاهو قرمز و کلم بروکلی نیز از اروپا وارد ایران شده است و کاشت آن رایج می‌گردد، هر چند ممکن است کاشت آن در ایران با تغییر اندکی در رنگ آن به وجود آید زیرا آب و هوا و نور خورشید و نوع خاک تاثیر زیادی در رشد یک گیاه دارند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *