ورق

صنعت خودرو – اگرچه تا دهه 1980 فقط در مدل‌های لوکس استفاده می‌شد، استفاده از بدنه‌های روکش‌شده با روی برای خودروها در حال حاضر در خودروسازی عادی شده است.

“بدنه به رنگ سفید” یک خودرو حدود 80 درصد از بدنه را تشکیل می دهد که همگی از فولاد گالوانیزه استفاده می کنند. مقاومت در برابر زنگ فولاد گالوانیزه نیز یک ابزار بازاریابی خوب برای صنعت خودرو است زیرا می تواند “ضمانت های ضد زنگ” را به مشتریان ارائه دهد.

صنعت ساخت و ساز  چه برای مسکونی و چه تجاری، دوام فولاد گالوانیزه باعث محبوبیت بیش از یک قرن در صنعت ساخت و ساز شده است.

همچنین به دلیل زیبایی شناسی آن برای ساخت و ساز انتخاب شده است. “درخشش” فولاد گالوانیزه به آن حسی معاصر می دهد و در طرح های معماری مدرن محبوب است.

همچنین، فقط برای قطعات بزرگ ساختاری استفاده نمی شود، بلکه مواردی مانند نرده ها، ناودان ها، ریل ها، لوله ها، قطب ها و موارد دیگر استفاده می شود.

ورق

ورق های فولادی گالوانیزه را می توان به همراه انواع دیگر اتصالات فلزی مانند میخ، مهره و پیچ و مهره نیز به کار برد. این نوع کاربردها معمولاً به منظور افزودن لایه دیگری از پشتیبانی به انواع مختلف وسایل فلزی استفاده می شوند.

این کاربرد خاص در مورد مبلمان مبتنی بر فولاد ضد زنگ بیشتر مشهود است. اگرچه این ماده به خودی خود از قبل بادوام، پایدار و دارای خواصی است که می تواند از اکسیداسیون جلوگیری کند، اتصالات ورق فولادی می توانند پشتیبانی بیشتری ارائه دهند.

آنها را می توان هنگام اتصال پایه های میز به یکدیگر، به عنوان مثال، در کل فرآیند مونتاژ مبلمان فولاد ضد زنگ استفاده کرد. این تلاش به دلیل ویژگی های سبک وزن ورق فلزی فولاد ضد زنگ که می تواند به شکل دلخواه دستکاری شود، به هیچ وجه دشوار نیست.

در کاربرد دیگری، از ورق های فولادی ضد زنگ نیز می توان برای پشتیبانی بیشتر از نردبان ها استفاده کرد. خواه آنها از فولاد ضد زنگ ساخته شوند یا صرفاً از مواد چوبی. اتصالات فلزی مانند پیچ‌ها و پیچ‌ها می‌توانند به راحتی از میان این ورق‌های فولادی ضد زنگ بسیار کارآمد عبور کنند تا در جای خود قرار گیرند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *