سرکه

برای استفاده حداکثری از سرکه برای صورت، مخلوطی متشکل از چهار قاشق غذاخوری آب تهیه می کنند که یک قاشق غذاخوری سرکه سفید به آن اضافه می کنند، یک تکه پنبه را به آن مخلوط آغشته می کنند و سپس صورت را با آن پاک می کنند.

برای گرفتن بهترین و سریع‌ترین نتیجه این مرحله هفته‌ای یکبار تکرار می‌شود، با رعایت آن، بقا از بین می‌رود، اما برای جلوگیری از تحریک پوست، باید با امتحان آن مخلوط روی قسمت کوچکی از پوست، تست حساسیت انجام شود.

صورت و در صورت ابتلا به اگزما یا پسوریازیس توصیه می شود در آب استحمام سرکه در افق کوروش بریزید و با آن استحمام کنید.

سرکه فواید زیادی برای پوست های چرب به خصوص سرکه سیب دارد که از مهمترین این فواید می توان به موارد زیر اشاره کرد.

باکتری های ایجاد کننده آکنه را از بین ببرید که دلیل آن این است که سرکه سیب از اسیدهای سیتریک و لاکتیک تشکیل شده است که باکتری های مولد آکنه را از بین می برند.

آکنه را از بین ببرید، زیرا کسانی که از روش شستشوی صورت خود با سرکه حاوی اسید لاکتیک استفاده می کنند، بروز آکنه را محدود کرده و اثر آن را از بین می برند.

اسکارهایی که پس از بهبود آکنه ظاهر می شوند را پنهان کنید، زیرا اسید به عنوان شستشوی صورت استفاده می شود که در دنیای لوازم آرایشی به آن لایه برداری شیمیایی می گویند و اگر به طور خاص از اسید سوکسینیک استفاده شود، فواید آن افزایش می یابد.

این به این دلیل است که از التهابی که پس از آکنه رخ می دهد جلوگیری می کند، وضعیت پوست را بهبود می بخشد و زخم های حاصل را پنهان می کند.

سرکه
استفاده صحیح از سرکه در لوازم آرایشی این نیست که مستقیماً از آن استفاده شود، بلکه مجموعه ای از دستور العمل ها وجود دارد که بهترین نتیجه را برای پوست های چرب می دهد که از جمله این دستور العمل ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

جوش شیرین یکی از موثرترین درمان‌های آرایشی برای پوست‌های چرب به حساب می‌آید که به این دلیل است که دارای خواص ضدالتهابی فراوانی است که از التهاب پوست جلوگیری می‌کند.

علاوه بر این که منافذ پوست را می‌بندد، آلودگی و سلول‌های مرده پوست را از بین می‌برد. که به حفظ تعادل عدد pH پوست کمک می کند، از این دستور می توان به شرح زیر استفاده کرد:

  • دو قاشق غذاخوری سرکه سیب.
  • سه قاشق غذاخوری جوش شیرین.

طرز تهیهک در یک کاسه کوچک، جوش شیرین را بریزید، سپس سرکه سیب را اضافه کنید، مطمئن شوید که آنها را به خوبی با هم مخلوط کنید.

مخلوط را روی صورت مالیده و به مدت بیست دقیقه می گذاریم و سپس با اهمیت استفاده از مرطوب کننده مناسب برای پوست های چرب، صورت را به خوبی شستشو می دهیم.

برای کسانی که مشکل پوست حساس دارند ابتدا باید حساسیت صورت خود را به استفاده از جوش شیرین تست کنند.تمام پوست.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *