سس

کاهش یک سس را غلیظ می کند. در حین پخت، مقداری از مایع تبخیر می شود و سس غلیظ تر و خوش طعم تر می شود.

سس ها یا سوپ هایی که مونتاژ می شوند را می زنند. سس تک نفره نامی نو را درست قبل از سرو با لیسک و کمی کره سرد می زنیم تا کرمی و پفکی شود.

سس آرورا: نوع سس بشامل. با آب مرغ و سس گوجه فرنگی تصفیه می شود.

سس برنیز: زرده تخم مرغ و امولسیون کره با استفاده از کاهش شراب سفید، سرکه ترخون، فلفل، موسیر، ترخون و کرفس. تا حدی به عنوان یک نوع سس هلندی ساخته شده است.

سس بشامل: که با نام سس شیر نیز شناخته می شود، از شیر، کره و آرد تهیه می شود. به خوبی با سبزیجات، سیب زمینی یا غذاهای تخم مرغ می آید و اغلب برای پختن کاسرول استفاده می شود.

سس بوردلیز: سس قهوه ای کلاسیک با شراب قرمز و مغز گوشت گاو. به خوبی با مرغ و گوشت سازگار است.

Sauce Choron: نوع سس Béarnaise. رب گوجه فرنگی را در Béarnaise هم می زنند تا رنگ روشن آن تغییر کند. ترخون یا ترخون را می توان به عنوان ادویه حذف کرد.

سس

سس هلندز: سس سبکی که از کره و زرده تخم مرغ زده شده تهیه می شود که نباید هنگام خوردن مارچوبه از دست برود. اما با ماهی یا غذاهای دریایی نیز به خوبی ست می شود. هلندیز را می توان با یک روکس به جای کره، کمی کم کالری تر کرد.

سس مورنی: نوعی از سس بشامل با خامه، پنیر رنده شده، کره و فلفل کاین تند. به خوبی با ماکارونی و مرغ می آید.

Sauce Velouté: به velouté سس مخملی نیز گفته می شود و یک سس اولیه سبک است که از استاکی که با روکس بسته می شود تهیه می شود.

در قابلمه ای کره را آب کرده و آرد را اضافه کنید روی آتش خوب هم بزنید تا مواد یکدست شوند، شیر را اضافه کنید و روی آتش بگذارید تا بجوشد و بافت مخلوط غلیظ شود.

حرارت را خاموش کنید و سریع پنیر چدار ریز شده را اضافه کنید و مدام هم بزنید و نمک و فلفل قرمز تند را اضافه کنید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *