لوستر

پس از پذیرش گسترده سیستم‌های  طرز تهیه کوفته دید عریض و منابع نوری جدید برای ویترکتومی با گیج کوچک، انواعی از سیستم‌های روشنایی لوستر ایجاد شده‌اند.

تا روشنایی ثابت، عریض و یکنواخت درونی را برای به دست آوردن تجسم کافی از شبکیه در طول جراحی فراهم کنند.

 طی چندین سال گذشته، Synergetics، DORC و Alcon Laboratories Inc.

انواع سیستم های روشنایی لوستر را لانه خفاش تولید کرده اند، از جمله سیستم تک فیبر موجود در قالب های 25 گیج (شکل 1) و 27 گیج (شکل 2) و سیستم 2 فیبر جدا شده در مدل 27 گیج (شکل 3) یا 29 گیج (شکل 4).

1-4در برخی مدل‌ها، نوک پروب‌های نور لوستر را می‌توان در داخل کانولا قرار داد، در حالی که برخی دیگر نیاز به یک سوزن جداگانه برای ایجاد اسکلروتومی اضافی برای وارد کردن نوک فیبر در حفره زجاجیه دارند.

به طور کلی، نورپردازی داخلی لوستر با 2 فیبر نوری، که برای اولین بار توسط Eckardt به عنوان لوستر دو نوری توصیف شد، مفیدتر از یک سیستم فیبر واحد برای به دست آوردن روشنایی همگن و گسترده تر است.

سیستم 2 فیبر نیاز به تغییر مکان فیبر را از بین می برد و سایه مشاهده شده با نورپردازی داخلی لوستر تک فیبر را به حداقل می رساند زیرا نور از 2 جهت مختلف می آید.

برای مواردی که من از سیستم لوستر خود نگهدار استفاده می‌کنم، ترجیح می‌دهم فیبر را به صورت برتر تنظیم کنم – مثلاً یک فیبر در ساعت 12 یا دو فیبر در ساعت 2 و 10 – برای اینکه سایه ساز از جلو ظاهر شود.

و با نمای منطقه کار کاردستی با بطری تداخل نداشته باشد.

نه تنها تنظیم نوک فیبر نوری از این زاویه آسان است، بلکه روشنایی بهینه شده و تابش خیره کننده نوک ابزارها به حداقل می رسد.

جهت روشنایی را لوستر جدید پذیرایی می توان با تغییر انحنای فیبر لوستر در خارج از مدار، از قطب خلفی به اطراف تغییر داد (شکل 8).

نه تنها تنظیم نوک فیبر نوری از این زاویه آسان است، بلکه روشنایی بهینه شده و تابش خیره کننده نوک ابزارها به حداقل می رسد.

 • منابع:
  1. Chandelier Endoillumination in Vitreoretinal Surgery
 • تبلیغات: 
  1. هواپیمایی که چندین تن پسته بر روی زمین ریخت
  2. برای افزایش درآمد عالی باید فروش خوبی داشته باشید
  3. دانشمندان پت را ساختند که قابلیت گرم کرن مایعات دارد!
  4. استفاده از هویچ در نیروگاه های برق!

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *