منشا آب نبات را می توان در مصریان باستان جستجو کرد که میوه ها و آجیل ها را با عسل ترکیب می کردند.

تقریباً در همان زمان، یونانیان از عسل برای تهیه میوه‌ها و گل‌های شیرین استفاده می‌کردند. اولین شکر پنیر تخته ای مدرن در قرن 16 ساخته شد و تولید شیرینی به سرعت در اوایل قرن 19 به یک صنعت تبدیل شد.

تاریخچه آب نبات به غارنشینی برمی گردد که با خوردن شانه های عسل و عسل ایده آب نبات را ایجاد کرد. آب نبات را می توان تا 1500 سال قبل از میلاد در مصریان باستان جستجو کرد که از عسل استفاده می کردند و با افزودن انجیر، آجیل، خرما و ادویه جات آب نبات درست می کردند.

اولین تخته شکلات در سال 1847 توسط جوزف فرای در انگلستان ساخته شد. او راهی برای مخلوط کردن کره کاکائو ذوب شده، پودر کاکائو و شکر برای ایجاد خمیری که می تواند در قالب فشرده شود، کشف کرد.

شکلات جامد حاصل بعداً نوار خامه شکلاتی فرای نامیده شد. همه چیز را در مورد تاریخچه آب نبات بخوانید.

گفته می شود که منشاء عصاهای آب نبات به کلن، آلمان در حدود سال 1670 بازمی گردد. در دهه 1920 باب مک کورمک شروع به ساختن آب نبات به عنوان خوراکی های ویژه کریسمس کرد.

در دهه 1950 اولین دستگاه نیشکر توسط گریگوری کلر معرفی شد که به تولید و تولید انبوه قندان کمک کرد.

دو مرد اهل نشویل، جان سی. وارتون و ویلیام موریس، اولین دستگاه آب نبات پنبه ای مدرن را در سال 1897 ثبت اختراع کردند. در سال 1900، یک آمریکایی دیگر به نام توماس پاتون یک دستگاه آب نبات پنبه ای کمی متفاوت معرفی کرد.

اعتقاد بر این است که قدمت آب نبات به مصریان باستان در حدود 2000 سال قبل از میلاد برمی گردد. اولین “آب نبات” از عسل مخلوط با میوه یا آجیل ساخته شد. آب نبات شکر توسط هندی ها حدود 250 بعد از میلاد اختراع شد.

مردم همیشه غذاهای شیرین می خوردند. عسل اولین شیرینی بود که از دوران ماقبل تاریخ خورده می شد. مصریان باستان آجیل و میوه ها را با عسل نگهداری می کردند، اما شیرینی ها واقعاً در قرن نوزدهم اختراع شدند. همه چیز را در مورد تاریخچه شیرینی بخوانید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *