اسطوخودوس

مانند لوسیون ها و کرم ها، این محصولات ممکن است فواید بالینی زیادی نداشته باشند، اما می توانند بخشی خوشایند از یک رژیم زیبایی باشند.

پاک کننده 100% خالص شیر جو دوسر دارو گیاهی اسطوخودوس یا ست هدیه اسطوخودوس Ultimate Company Lavender Life را امتحان کنید.

ایمنی و عوارض جانبی
به گفته مرکز ملی سلامت مکمل و یکپارچه، مصرف اسطوخودوس در مقادیری که معمولاً در غذاها استفاده می شود، بی خطر است. پس ادامه دهید و از چای اسطوخودوس، کلوچه یا عسل خود لذت ببرید!

استفاده کوتاه مدت از مکمل های خوراکی مانند کپسول های اسطوخودوس نیز بی خطر در نظر گرفته می شود.

از سوی دیگر، قورت دادن اسانس اسطوخودوس ایده خوبی نیست. روغن‌های ضروری می‌توانند سمی باشند و اسطوخودوس ممکن است باعث گرفتگی روده، حالت تهوع یا سایر علائم نامطلوب شود. هرگز روغن اسطوخودوس را مستقیم مصرف نکنید.

اسطوخودوس

استفاده ایمن از اسطوخودوس به عنوان روغن موضعی به حساسیت پوست شما بستگی دارد. برخی از افراد پس از استفاده از روغن اسطوخودوس، واکنش آلرژیک را روی پوست تجربه می کنند. همیشه از روغن حامل استفاده کنید و قبل از استفاده از اسطوخودوس روی پوست خود یک تست پچ انجام دهید.

تحقیقات بیشتری برای تعیین ایمنی اسطوخودوس در افرادی که باردار یا شیرده هستند مورد نیاز است. اگر این شرایط برای شما صدق می کند، قبل از شروع هر گونه درمان با اسطوخودوس با پزشک خود صحبت کنید.

بسیاری از مردم از عطر دلپذیر و آرام بخش اسطوخودوس لذت می برند.

مطالعات متعدد نشان داده اند که این گیاه بنفش فقط یک عطر نیست، بلکه می تواند برای درمان علائم بیماری های مختلف استفاده شود.

اگرچه همه مزایای سلامتی ادعایی اسطوخودوس شواهدی برای اثبات آن ندارند، ممکن است ارزش آن را داشته باشد که اسطوخودوس را به عنوان یک درمان کم خطر برای شرایطی مانند بی خوابی و اضطراب امتحان کنید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *