لباس

لحظاتی که هنگام خرید برای نوزادتان بیشترین لذت را می برید باید انتخاب آن اندام، بلوز و لباس های ریز باشد.

حتی تصور کودک خود در این لباس نوزاد مارک ادمک زیبا به شما شادی می دهد. با این حال، نکات مهمی در انتخاب لباس وجود دارد که باید به آنها توجه کرد. از مواد استفاده شده تا درزها…

نگو چه اشکالی داره لباس بچه بخری. مانند هر شغلی، ظرافت هایی نیز وجود دارد. به خصوص در مورد نوزادان، والدین حساس تر هستند.

لباس نوزاد باید از پارچه های نخی، نرم و طبیعی باشد تا پوست او را تحریک نکند. به علاوه باید آنقدر شل باشد که بتواند آزادانه در آن حرکت کند یا در هنگام خزیدن یا چرخش نباید از حرکات دست و پا جلوگیری کند.

جوراب ها نیز باید در یک جوراب نرم و راحت باشند. در هنگام خرید لباس باید به سفت نبودن آستین ها، یقه ها و کمربندها و عناصری مانند گیره و دکمه توجه کرد.

همچنین مراقب باشید لباس های خزدار نپوشید. زیرا کودکان چیزهایی را که پیدا می کنند در دهان می گذارند و موها می توانند به گلوی کودک بروند.

مطمئن شوید که لباس خواب و لباس خواب از روی شکم باز شده باشد. بنابراین، می توانید تعویض پوشک را به طور عملی و سالم تر انجام دهید.

از آنجایی که نوزادان به سرعت بزرگ می شوند، در وهله اول نیازی به خرید لباس های زیادی برای نوزادان ندارید. برای روزهای اول، مناسب است که به چند قطعه اکتفا کنید و بیشتر از آن ها برای 3-6 ماه مصرف کنید. دیدن این که لباس های حلبی که خریده اید به زودی در دسترس شما قرار نمی گیرد ناراحت خواهید شد.

لباس

لباس های کش دار و دکمه دار انتخاب نکنید. چسباندن روی شانه، یقه الاستیک، روپوش جلو باز یا کت و شلوارهای دو نفره راحتی را برای شما و کودکتان در ماه های اول فراهم می کند.

از نظر ایمنی، به جای لباس های دکمه دار یا طناب بلند، باید لباس های ساده با بست، محصولات باکیفیت و بدون افتادگی، چروکیده نشدن و عدم ایجاد رنگ در هنگام شستشو و محصولات دارای گواهی استاندارد (Eko-) انتخاب کنید.

گواهی استاندارد Tex 100) زیرا رنگ مورد استفاده ممکن است باعث ایجاد حساسیت در کودک شما شود. این استاندارد شامل تجزیه و تحلیل مواد مضر از نظر اکولوژی انسانی است و مقادیر حدی را تجویز می کند.

اگر یک محصول نساجی شرایط مشخص شده در استاندارد را برآورده کند، به متقاضی این حق داده می شود که از برچسبی با عنوان “اطمینان در منسوجات تصویب شده برای مواد مضر طبق استاندارد Eko-tex 100” استفاده کند.

(حاوی مواد مضر مطابق با به Öko-tex 100 Standard in Textiles اعتماد کنید). برچسب Eko-Teks یک برند با کیفیت زیست محیطی است که قابلیت اطمینان بین المللی را بیان می کند.

بدن ما به طور مداوم نسبت به محرک های دنیای بیرون هوشیار است. همچنین یک مکانیسم دفاعی در برابر هر ماده ای که ممکن است به آن آسیب برساند ایجاد می کند.

آلرژی در نتیجه عملکرد این مکانیسم دفاعی رخ می دهد. این آلرژن ها که سلول های محافظ بدن ما را تحریک می کنند. ذرات گرد و غبار، دود، گازهای سمی، گرده، و همچنین مواد شیمیایی که در زندگی روزمره خود استفاده می کنیم. آنها می توانند از طریق تنفس و پوست وارد بدن ما شوند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *