گل زیبای مینا را می توان با استفاده از بذر، تکثیر نمود، مرکز فروش، انواع بذر گل، گیاه و درختان متعددی مانند مینا، گازانیا، یونجه را با شعار سر سبزی ایران، در سراسر کشور پخش می نماید.
گل، گیاه و یا درختان، به روش های گوناگونی تولید و تکثیر می شوند. بسیاری از آن ها از طریق گرده افشانی در طبیعت و با کمک حشرات مختلف مانند زنبور عسل، قادر به تولید مثل هستند. برخی از آن ها مانند گل لاله و یا گیاهان دیگر، خودرو می باشند و یا می توان آن ها را پرورش داد.
گاهی با استفاده از بذر، پیاز و یا نهال می توان در تکثیر و پرورش آن ها گام برداشت. گل مینا از آن دسته ای است که می توان با کاشت بذر و مراقبت های لازم در دوران رشد، به تکثیر آن پرداخت.

گل مینا:
این گل، با رویش و پرورش می تواند عمری چند ساله داشته باشد. در شمال ایران، می توان این گل را به فراونی مشاهده نمود، گل هایش زرد لیمویی رنگ بوده و میوه هایی کرک دار دارد. اندازه آن تا ارتفاع 3 یا 6 اینچ می باشد. گل مینا از دسته گیاهان دارویی می باشد. در درمان میگرن، بسیار مفید می باشد. همچنین در صنعت دارو سازی از آن کپسولی به نام اپو ساخته اند که به بیماران تجویز می شود.

شرایط مناسب برای رشد گل مینا:

برای رشد خوب و مناسب، نیاز به دمای 10 درجه سانتی گراد دارد، هوای گرم و آفتابی در پرورش آن مناسب می باشد. با فرا رسیدن فصل پاییز که شاخساره آن زرد می شود بهتر است تا سرزنی صورت گیرد تا در فصل بهار، شاخه هایی تازه بروید. بهتر است تا در یک گیاه، تعداد گل ها را محدود نمود تا اندازه آن ها بزرگتر شود.
مرکز فروش گیاهان ایران، انواع بذر مورد نیاز شما دوستان عزیز را به هر منطقه ای از کشور ارسال می نماید.
منبع: گیاهان دارویی و زینتی

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *