نارنج

نارنج دارای شاخص گلیسمی پایینی است. میوه به طور طبیعی شیرین است، اما تجزیه قند به کندی انجام می شود و به آرامی و به تدریج وارد جریان خون می شود.

علاوه بر این، وجود پکتین نارنج در تهران یک فیبر غذایی محلول، روند هضم را کند می کند. این به بدن اجازه می دهد تا غذا را به آرامی تجزیه کند و کربوهیدرات ها را به تدریج جذب کند و از افزایش ناگهانی سطح قند خون جلوگیری کند.

نارنج معمولاً سرشار از زیگزانتین است که نوعی آنتی اکسیدان کاروتنوئیدی است. این به کاهش التهاب مزمن بافت کمک می کند که می تواند بر قلب، کبد، چشم ها و سایر اندام های بدن تأثیر منفی بگذارد. کولین، یکی دیگر از مواد مغذی مهم موجود در نارنج ، به کاهش التهاب مزمن نیز کمک می کند.

نارنج

نارنج حاوی مقادیر زیادی فیبر است. یک رژیم غذایی با فیبر بالا برای اجابت مزاج منظم و کافی مهم است. علاوه بر این، فیبر محلول موجود در نارنج به عنوان غذا برای باکتری های خوب روده عمل می کند.

این امر سلامت روده را بهبود می بخشد که سلامت گوارش را بیشتر بهبود می بخشد. وجود مواد معدنی قلیایی در نارنج روند هضم را بیشتر تسهیل می کند.

کم خونی، وضعیتی که با هموگلوبین پایین مشخص می شود، خون را از حمل اکسیژن کافی باز می دارد. بنابراین، با محدود شدن اکسیژن رسانی به اندام های مختلف بدن، بدن احساس خستگی و ضعف می کند.

ویتامین های نارنجی به اصلاح این ناهنجاری کمک می کنند. در حالی که ویتامین B6 تولید هموگلوبین را در سیستم تسریع می کند، ویتامین C جذب آهن را در خون افزایش می دهد. سطوح بالای هموگلوبین کم خونی را بهبود می بخشد.

نارنج منبع عالی کاروتنوئید است، رنگدانه آلی که رنگ نارنجی مشخصی را به نارنج می دهد. کاروتنوئیدها آنتی اکسیدان های مفیدی هستند که دفاع ایمنی بدن را تقویت می کنند.

علاوه بر این، پروویتامین A موجود در کاروتنوئیدها به ویتامین A تبدیل می شود. این ویتامین نارنجی نقش مهمی در سالم نگه داشتن غشاهای مخاطی چشم دارد. ویتامین A همچنین به جلوگیری از دژنراسیون ماکولا مرتبط با افزایش سن و ارتقای سلامت چشم کمک می کند.

نارنج مقادیر زیادی کلسیم دارد. این ماده معدنی برای تقویت استخوان ها و قوی نگه داشتن اندام های داخلی و ماهیچه ها حیاتی است. ویتامین C موجود در نارنج باعث بهبود سطح کلاژن می شود، پروتئینی که در بافت های همبند و غضروف های بدن یافت می شود.

نارنج یک میوه فوق العاده آبدار است. هر نارنج متوسط با وزن حدود 150 گرم حاوی حدود 129 گرم آب است. بنابراین، آب نارنج اغلب به عنوان یک راه آسان برای دریافت دوز سریع از مواد مغذی دیده می شود.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *