واترپمپ

اگر پمپ آب معیوب باشد باید در کارگاه تخصصی تعویض شود. از یک طرف، انتخاب یک قطعه جدید که دارای اتصالات مناسب و قدرت مناسب برای موتور نصب شده باشد، مهم است.

حتی یک واتر پمپ پراید با عملکرد کمی ضعیف نمی تواند موتور را به اندازه کافی خنک کند. از طرف دیگر، برای عملکرد بهینه پمپ، تنظیم صحیح آن مهم است. تنظیم کامل پمپ فقط در یک کارگاه تخصصی قابل انجام است.

اگر پمپ آب معیوب باشد چه هزینه هایی دارد؟

در کارگاه تخصصی، کارکنان می توانند تشخیص دقیق خطا را انجام دهند و گزینه های تعمیر را به شما نشان دهند. اگر پمپ خنک کننده (اطلاعات بیشتر در ویکی پدیا) خراب باشد، تعویض می شود و مایع خنک کننده جدید پر می شود.

از آنجایی که این قطعه جزء گران قیمت خودرو است، باید برای هزینه های بالا آماده باشید. بسته به مدل خودرو، یک پمپ جدید بین 200 تا 1000 یورو قیمت دارد.

هزینه های نیروی کار نیز وجود دارد. این هزینه ها می تواند از منطقه ای به منطقه دیگر بسیار متفاوت باشد، اما برای چند صد یورو آماده باشید.

واترپمپواترپمپ

پمپ های خنک کننده که اغلب پمپ آب نیز نامیده می شوند، عمدتاً به صورت مکانیکی از طریق یک تسمه دندانه دار یا دنده V حرکت می کنند و مایع خنک کننده را از طریق مدار خنک کننده موتور منتقل می کنند. پمپ ها را می توان مستقیماً به موتور فلنج زده یا برداشته شد. طرح ها بسیار متفاوت است.

پمپ های خنک کننده باید در برابر نوسانات شدید دما (40- تا حدود 120+ درجه سانتیگراد) مقاومت کنند. تغییر سرعت (500 – 8000 دور در دقیقه) و فشار تا 3 بار نیاز به سطح بالایی از پایداری یاتاقان‌ها و آب‌بندها دارد.

به منظور صرفه جویی در مصرف سوخت، پمپ های خنک کننده الکتریکی و کنترل شده الکترونیکی در آینده به طور فزاینده ای مورد استفاده قرار خواهند گرفت.

امیدواریم گزارش اطلاعات موضوع/اصطلاح پمپ آب (نام/کلمات بیشتر: پمپ آب الکتریکی (LLK)، پمپ گردش آب، پمپ آب اضافی) از حوزه تنظیم خودکار مورد پسند شما واقع شده باشد.

هدف ما ایجاد بزرگترین فرهنگ لغت تنظیم به زبان آلمانی (Tuning-Wikipedia) و توضیح اصطلاحات تنظیم از A تا Z به روشی آسان و قابل فهم است.

ما تقریباً هر روز در حال گسترش این واژگان هستیم و می توانید اینجا ببینید که چقدر پیشرفت کرده ایم. مفهوم صحنه تیونینگ بعدی به زودی توسط ما با جزئیات بیشتری مورد بررسی قرار خواهد گرفت. ضمناً در صورت اشتراک در فید ما از موضوعات جدید مطلع خواهید شد.

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *