بذر

این کارها را در فضای باز شروع کنید. درست در باغ خود جایی که می خواهید رشد کنند. این تکنیک اغلب “کاشت مستقیم” نامیده می شود. کاشت آنها در داخل خانه هیچ مزیتی ندارد. بیشتر آنها (به جز نخود شیرین، آلیسوم شیرین و سوخاری) گیاهان یکساله لطیف هستند و نباید تا زمانی که خطر یخبندان کاشته شوند.

شش تا هشت هفته قبل از کاشت در باغ، این بذرها را در داخل خانه، زیر نور بکارید. به خصوص دانه های کوچک (از جمله نیکوتیانا، گل اطلسی و گل اطلسی) باید در یک سینی بذر کوچک پخش شوند. هنگامی که نهال ها اولین برگ های واقعی خود را دارند، آنها را به دقت جدا کرده و به سلول های در حال رشد جداگانه پیوند بزنید.

فرض کنید می خواهید یک ردیف زینیا به طول 12 فوت در مسیر پیاده روی خود بکارید، یا 40 سفید امپاتینس را در باغ سایه خود قرار دهید.

رشد بیشتر گل های یکساله از بذر و کود اسید هیومیک مایع آسان است. چالش واقعی این است که بفهمید چه زمانی و در کجا باید بذرها را بکارید. خیلی وقت ها، مردم خود را در خانه می بینند و بسته های رنگارنگ دانه دارند و نمی دانند از کجا شروع کنند.

بذر

بسته های بذر

بسته های بذر نعنا فلفلی به ندرت اطلاعات اولیه ای را برای شروع بذر ارائه می دهند که باغبان باید بداند. بسته معمولاً به شما نمی گوید که آیا بذرها باید در داخل خانه و زیر نور شروع شوند یا باید درست در باغ کاشته شوند. به شما گفته نمی شود که آیا بذرها برای جوانه زدن به نور یا تاریکی نیاز دارند یا نهال ها در برابر سرما مقاوم هستند.

برای اطمینان از موفقیت خود در خارج از دروازه با برخی از دانه های فوق العاده آسان شروع کنید. یک یا دو سال به خودتان فرصت دهید تا با این موارد دلخواه بی‌خبر، قبل از اینکه بخواهید تعدادی از چالش‌برانگیزترین سالانه‌های فهرست بعدی را پرورش دهید.

بذر

اندازه دانه ها چقدر است؟ این ممکن است یک نگرانی عجیب به نظر برسد اما اگر می‌خواهید دانه‌های گل خود را مستقیماً در باغ بکارید یا دانه‌های جداگانه را در گلدان‌های ذغال سنگ نارس قرار دهید دانه‌ها باید به اندازه کافی بزرگ باشند تا بتوان آنها را جابجا کرد. دانه های گرد و غبار مانند (مانند گل اطلسی و اسنپدراگون) اگر سعی کنید آنها را مستقیم بکارید (آنها را درست در باغ بکارید) گم می شوند.
آیا شرایط خاصی برای جوانه زنی وجود دارد؟

اگرچه بیشتر دانه‌ها ترجیح می‌دهند در تاریکی جوانه بزنند اما برخی از آنها نیاز به روشن شدن چراغ‌ها دارند. استفاده از کود شیمیایی اوره شیراز نیز شرایط را برای جوانه زنی زیاد می کند. گاهی اوقات دانه ها (مانند لوپین ها، نخودهای شیرین و گل های صبحگاهی) دارای پوشش دانه های بسیار سفت هستند و باید قبل از کاشت خیس شوند. برخی از دانه ها نیز به زمان جوانه زدن نیاز دارند. در حالی که اکثر آنها طی چهار تا هفت روز از بین می‌روند برای برخی عادی است که سه تا چهار هفته طول بکشد که بذر نعنا تهران همانند آن است.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *