زیتون

زیتون کاملاً رسیده و بنفش تیره یا سیاه به تدریج در آب نمک تخمیر می شوند زیتون شیشه ای های پخته شده با آب نمک اغلب شیرین و پر عمق هستند، زیرا آب نمک طعم طبیعی میوه را تشدید می کند.

درمان با آب: خیساندن، شستشو در آب ساده، و تکرار، و دوباره تکرار… این روش کندترین روش و در نتیجه بسیار نادر است. برخی از تولیدکنندگان فرآیند پخت خود را در حمام آب شروع می‌کنند و سپس زیتون‌های خود را به آب نمک چاشنی منتقل می‌کنند.

این زیتون ها به مدت یک ماه یا بیشتر در نمک بسته بندی می شوند. نمک رطوبت و تلخی زیتون را می کشد. سپس نمک حذف می‌شود و گاهی اوقات زیتون‌ها را در روغن زیتون غسل می‌دهند تا آبدار و چاق بماند.

زیتون های خشک شده دارای طعمی عمیق و ظاهری چروکیده و شبیه آلو هستند. زیتون های روغنی، زیتون های خشک شده ای هستند که به مدت چند ماه در روغن خیس می شوند یا نرم می شوند.

تولیدکنندگان بزرگ تجاری زیتون از این روش مقرون به صرفه استفاده می کنند. این فرآیند که در اسپانیا اختراع شد، مستلزم غوطه‌ور شدن زیتون‌های خام در محلول‌های قلیایی است.

متأسفانه، لیمو سریع الاثر نیز برای طعم زیتون مضر است و کمی طعم شیمیایی و زیتون غمگین و ملایمی را از خود به جای می گذارد.

در برخی موارد نادر، زیتون را می‌توان یا روی شاخه تخمیر کرد یا پس از چیدن، با قرار گرفتن در زیر نور آفتاب تخمیر کرد. گونه Thrubolea از کرت نمونه‌ای از زیتون است که برای درمان روی درخت باقی می‌ماند.

زیتون‌ها باید نسبتاً سفت باشند و هرگز کبود یا کبود نشوند. اگر در «بار زیتون» فروشگاهی زیتون می‌خرید، به دنبال زیتون‌هایی باشید که با آب نمک پوشیده شده‌اند، که به آن‌ها کمک می‌کند رطوبت و طعم خود را حفظ کنند. همچنین برای تازگی آنها را باید مرتباً برگردانید.

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *