ترمه

پارچه ترمه ارزان از بز ترمه و بز پشمینه می آید; معمولاً از قسمت زیرین بزها یا ناحیه گردن کوتاه می شود. ترمه در فصل زمستان بهترین رشد را دارد، زیرا کت ترمه برای گرم نگه داشتن حیوان در ماه های سردتر طراحی شده است.

بزهای ترمه دو نوع مو تولید می کنند – یک زیرپوش نرم و یک پوشش خشن تر. زیرپوش چیزی است که به ترمه تبدیل می شود.

بزهای ترمه در سراسر جهان زندگی می کنند، اما جمعیت زیادی از آنها در چین، مغولستان و ایران وجود دارد زیرا دما در آن مناطق به شدت متفاوت است.

ترمه یکی از گران ترین انواع پشم است زیرا فرآیند تولید و ساخت آن پیچیده است.

ابتدا، بزها به طور طبیعی پوشش خود را در فصل بهار در فصل پوست اندازی می ریزند و پشم باید جمع شود. پشم را می توان با شانه زدن کت بزها با شانه جمع آوری کرد که معمولاً موهای زبر کمتری تولید می کند.

ترمه

یا پشم را می‌توان قیچی کرد، اما این باعث می‌شود که کت خشن بیشتر شود و بعداً نیاز به موهای زائد بیشتری دارد.

بیشتر ترمه ها از شانه زدن به دست می آیند، زیرا ترمه باکیفیت به دست می آید. پشم ترمه ای که تراشیده شده است، اغلب ترمه با کیفیت پایین تری است، زیرا بیشتر مستعد پر شدن است، زیرا الیاف آن بسیار کوتاه تر از زمانی است که شانه شده باشد.

پس از جمع شدن پشم باید موهای درشت روکش را از موهای ریز و نرم زیرپوش جدا کرد که در نهایت به ترمه تبدیل می شود.
پس از جدا شدن الیاف، آنها را به صورت عدل‌های ریسیده شده در نخ مونتاژ می‌کنند و سپس رنگ می‌کنند و به پارچه می‌بافند یا بافته می‌شوند.

از آنجایی که ترمه بسیار نرم و دارای خواص عایق خوبی است، محصولات ترمه برای پوشاک و لوازم جانبی هوای سرد بسیار محبوب هستند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *