گلاب

گلاب با آب و گلبرگ تهیه می شود. می توان از آن در غذا و عطر و همچنین برای اهداف آرایشی استفاده کرد. پس فواید گلاب چیست؟

شناخته شده است که گلاب ربیع اصفهان از قرن هفتم برای مصارف درمانی در خاورمیانه و ایران استفاده می شده است. همچنین توسط قبایل سرخپوست آمریکای شمالی برای درمان بیماری های خفیف استفاده می شد.

امروزه گلاب را می توان بدون هیچ عارضه ای استفاده کرد، زیرا برای پوست، صورت و مو مفید است. هنگامی که ترکیب شیمیایی آن بررسی می شود، مشخص می شود که آنتی اکسیدان های قوی زیادی در گلاب وجود دارد. مطالعات نشان داده است که گلاب به آرامش سیستم عصبی مرکزی کمک می کند.

پوست ما بزرگترین عضو بدن ماست. از اندام ها، سلول ها و در واقع بقیه بدن ما در برابر نور خورشید، اثرات مضر اشعه ماوراء بنفش، میکروب ها، مواد شیمیایی و سایر آلاینده های فیزیکی محافظت می کند.

گلاب به لطف آنتی اکسیدان هایی که دارد از سلول ها در برابر آسیب محافظت می کند. در عین حال، به لطف خواص التهابی که دارد، می تواند تحریک و سوزش پوست را کاهش دهد.

می توان از آن برای اگزما و بیماری گل رز استفاده کرد. فواید گلاب در این زمینه نیز توسط مطالعات علمی تایید شده است.

گلاب

گلاب همچنین مواد الاستاز و کلاژناز را مهار می کند. هر دو ماده آنزیم هایی هستند که به پوست آسیب می رسانند و پوست را پیر می کنند.

  • فواید گلاب برای پوست را می توان به شرح زیر خلاصه کرد:
  • پوست را تسکین می دهد
  • قرمزی را کاهش می دهد
  • با کمک به رفع خطوط و چین و چروک، اثر ضد پیری را نشان می دهد

گلاب به دلیل اثرات مثبت فراوانی که دارد می تواند به عنوان یک محصول آرایشی برای مو نیز استفاده شود. فواید گلاب برای مو را می توان به شرح زیر خلاصه کرد:

گلاب که خاصیت کمی قابض دارد به کاهش چربی و شوره سر کمک می کند. به لطف خواص ضد التهابی آن، به مشکلاتی مانند پسوریازیس و اگزما در پوست سر کمک می کند.

رایحه گل رز اثر تسکین دهنده و آرامش بخش دارد. اگرچه این ویژگی ظاهر موها را تحت تأثیر قرار نمی دهد، اما بوی گلاب که از موهای شما متصاعد می شود، روحیه شما را بالا می برد، سردرد و تنش را از بین می برد.

گلاب می تواند وز و وز بیش از حد مو را کاهش دهد و به درخشش مو کمک می کند

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *